EPIDIAN ® DECO K SYSTEM 6,5 kg (5+1,5)

Dodaj recenzję:
  • Producent: ORGANIKA-SARZYNA
  • kpl
  • 310,00 zł / kpl

Transparentna kompozycja epoksydowa  do zastosowań dekoracyjnych. Przeznaczona do wykonywania odlewów, zalewania przedmiotów, blatów, "kanionów" w drewnie itp.

Transparentna kompozycja epoksydowa  do zastosowań dekoracyjnych. Przeznaczona do wykonywania odlewów, zalewania przedmiotów, "kanionów" w drewnie itp.

WŁASCIWOSCI: Transparentność,możliwość uzyskania gładkich dekoracyjnych powierzchni, wysoka estetyka powierzchni, możliwość barwienia, odporność chemiczna, wodoszczelność, łatwość w utrzymaniu czystości, nie zawiera nonylofenolu.

KOMPOZYCJA:

EPIDIAN®DECO – modyfikowana żywica epoksydowa o niskiej lepkości
UTWARDZACZ DECO K– modyfikowana amina cykloalifatyczna
Przed użyciem należy składniki kompozycji wymieszać w proporcjach wagowych:
EPIDIAN®DECO -100 cz. wag.
UTWARDZACZ DECO -30 cz. wag.
Zużycie:
Zużycie żywicy EPIDIAN®DECO z Utwardzaczem DECO przy jednokrotnym nałożeniu wynosi ok. 1,0-1,1 kg/m2/1mm. Zaleca się wykonywać jednorazowo elementy o max. przekrojach 30 cm2

 

 

WARUNKI UTWARDZANIA: Temperatura i wilgotność powietrza w czasie przygotowania , nakładania i utwardzania kompozycji epoksydowych maja duży wpływ na jakość i właściwości wykonanej powłoki. Optymalne warunki pracy to temperatura 20 st. C (nie niższa niż 15st C) i wilgotność względna powietrza 65%. Przy wyższej wilgotności na utwardzonej powłoce mogą wystąpić zmętnienia, kwaterowanie, kleistość. Szczególnie krytyczny wpływ na wygląd i jakość powłoki ma obniżenie temperatury podłoża/powierzchni podczas utwardzania poniżej temperatury punktu rosy. Tworzące się w tych warunkach krople kondensatu na powierzchni zdecydowanie obniżają walory dekoracyjne powłoki.
W przypadku wykonywania powłok wielowarstwowych kolejna warstwa może być nakładana po utwardzeniu pierwszej. Wylaną powłokę pozostawić na 16-24 godzin w temperaturze 20°C. W przypadku gdy odstęp wykonywania kolejnych warstw będzie powyżej 48 godzin - koniecznie jest zmatowienie, odpylenie i odtłuszczenie warstwy na którą będzie wykonana kolejna powłoka.
W czasie utwardzania kolejnych powłok miejsce pracy zabezpieczyć przed zalaniem woda lub innymi chemikaliami oraz przed pyleniem i przeciągiem.